De politie heeft in Spanje een 56-jarige Nederlandse man aangehouden die wordt verdacht van het aansturen van een criminele organisatie en het organiseren van internationale drugstransporten. Ook zijn twee zoons, van 31 en 23 jaar, zijn opgepakt in respectievelijk Den Haag en Haarlem. In totaal vonden elf doorzoekingen plaats in Den Haag, Haarlem en Spanje.
Het onderzoek naar de familie begon toen zij naar voren kwamen in een andere strafzaak, onder meer door onderschepte communicatie via SkyECC. De Nederlandse politie werkte daarbij nauw samen met de Spaanse autoriteiten. De 56-jarige hoofdverdachte, die in Spanje woont, stond was daarbij aangemerkt als een High Value Target.
Uit het onderzoek bleek dat de vader en zijn zoons betrokken waren bij het organiseren en uitvoeren van internationale drugstransporten en de handel in verdovende middelen. Zij worden gelinkt aan zes onderschepte cocaïnetransporten, goed voor in totaal bijna 600 kilo cocaïne. De ladingen werden onderschept in Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Spanje.
Doorzoekingen
Bij de tien doorzoekingen in Nederland en één in Spanje zijn gegevensdragers, luxe horloges en andere sieraden, auto’s, een drukpers en een kleine hoeveelheid drugs in beslag genomen. Ook werd beslag gelegd op 150.000 euro en de administratie van de verdachten.
De twee in Nederland aangehouden mannen zitten vast voor verhoor en worden vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De 56-jarige verdachte in Spanje zit eveneens vast; wanneer hij wordt voorgeleid en wordt overgeleverd, is nog niet bekend.